منوی دسته بندی
حراج!

آموزش Proteus Design Suite

تومان42,000

این محصول پک کامل آموزشی Proteus Design Suite است که از صفر تا 100 Proteus Design Suite را به شما آموزش خواهد داد.

توضیحات

آموزش Proteus Design Suite :

پروتئوس یا Proteus Design Suite یک ابزاری نرم‌افزاری می باشد که مهندسان الکترونیک برای ایجاد شماتیک مدار، شبیه‌سازی آن و طراحی بردهای مدار چاپی (PCB) از آن استفاده می‌کنند .

اگر بخواهم ساده تر بگویم ، می‌توان گفت که برنامه پروتئوس نرم‌افزاری برای پیاده‌سازی مدارهای الکترونیکی، شبیه‌سازی آن‌ها و همچنین طراحی نقشه‌های PCB می باشد .

یکی از ویژگی‌های بارز برنامه پروتئوس این است که محیط آن شبیه دنیای واقعی است . یعنی مثلاً در حال شبیه‌سازی مدار، می‌توانید دکمه‌ای را روشن یا خاموش کنید. از ابزار اندازه‌گیری استفاده کنید و… .

پروتئوس شامل دو قسمت اصلی می باشد که یکی برای طراحی و ترسیم مدارهای مختلف استفاده می‌شود و دیگری برای طراحی شماتیک PCB است.
اولی ISIS است که با استفاده از آن می‌توانیم مدارها را طراحی و شبیه‌سازی کنیم و دومی ARES است که برای طراحی یک برد مدار چاپی استفاده می‌شود. همینطور پروتئوس میتواند قابلیت‌های مربوط به نمای سه‌بعدی طراحی در PCB را فراهم می‌کند.

بخش ISIS طیف گسترده‌ای از اجزا و قطعات را در کتابخانه خود دارد. این بخش دارای منابع، سیگنال ژنراتور، ابزار اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل مانند اسیلوسکوپ، ولت‌متر، آمپرمتر و غیره، پراب‌هایی برای نظارت بر زمان واقعی پارامترهای مدار، سوئیچ‌ها، نمایشگرها، بارهایی مانند موتورها و لامپ‌ها، اجزای گسسته مانند مقاومت‌ها، خازن‌ها، سلف‌ها، ترانسفورماتورها، مدارهای مجتمع دیجیتال و آنالوگ، سوئیچ‌های نیمه‌هادی، رله‌ها، میکروکنترلرها، پردازنده‌ها، سنسورها و غیره است.

بخش ARES طراحی PCB تا 14 لایه داخلی، با نصب سطحی یا سوراخ کامل را ارائه می‌دهد. این بخش با چاپ اجزای مختلف مانند IC، ترانزیستور، هدر، اتصالات و سایر اجزای گسسته تعبیه شده است. گزینه‌های مسیریابی خودکار و مسیریابی دستی نیز در اختیار طراح PCB قرار دارد تا بتواند به طور دلخواه برد را طراحی کند. شماتیک ترسیم شده در ISIS را می‌توان مستقیماً به ARES منتقل کرد.

همچنین پروتئوس برای آموزش عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آنجا که هیچ سخت‌افزاری با داشتن پروتئوس لازم نیست، استفاده از آن به عنوان ابزار آموزش راحت است. برنامه پروتئوس از طیف گسترده‌ای از میکروکنترلرها پشتیبانی می‌کند

ویژگی «Bill of materials» یکی دیگر از امکانات جالب برنامه پروتئوس است که با استفاده از آن می‌توان قیمت قطعات را وارد کرده و سپس فاکتور کل مدار را برای خود صادر کنید. پروتئوس پس از تعیین هزینه برای همه موارد، به طور خودکار فهرستی از تمام اجزای استفاده شده را با قیمت تکی و قیمت کل آن‌ها تهیه می‌کند.

آموزش Proteus Design Suite :

این محصول پک کامل آموزشی Proteus Design Suite است که از صفر تا 100 Proteus Design Suite را به شما آموزش خواهد داد.

 

فروشگاه وبسایت

اینستاگرام مستر مهندس

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش Proteus Design Suite”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.