منوی دسته بندی
حراج!

آموزش ETABS

تومان65,000

این محصول پک کامل آموزشی ETABS است که از صفر تا 100 ETABS را به شما آموزش خواهد داد.

توضیحات

آموزش ETABS :

نرم‌افزار نام‌آشنای ETABS (ایتبس)، یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای طراحی و تحلیل سازه در مهندسی عمران و رشته‌های مرتبط با آن است. در فرآیند طراحی و تحلیل سازه‌ها، زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ایتبس با امکان طراحی دقیق و سریع انواع سازه‌ها با کوچک‌ترین جزییات، طراحان را از طراحی‌های زمان‌بر دستی بی‌نیاز کرده‌است.

این نرم‌افزار از امکانات طراحی گسترده‌ای برخوردار است و می‌تواند نتایج تحلیل‌ها را به‌صورت گرافیکی نمایش دهد. با استفاده از ایتبس می‌توان نقشه‌های شماتیک رسم کرد و سازه‌های پیچیده را به روش‌های مختلف تحلیل کرد. از شاخصه‌های ایتبس، امکان برقراری ارتباط با سایر نرم‌افزارهای CSi است. این نرم‌افزار به‌صورت خودکار، فایل ورودی نرم‌افزار SAFE را ایجاد می‌کند. ورودی‌های نرم‌افزار SAP2000 هم از ایتبس قابل‌استخراج هستند.
در نسخه‌ی جدید این نرم‌افزار امکان فراخوانی هندسه‌ی موردنظر کاربر از نرم‌افزار اتوکد فراهم شده‌است. هم‌چنین کاربر می‌تواند سایر مشخصات مدل را هم به اتوکد منتقل کند. قاب‌های فولادی، بتنی و مرکب در این نرم‌افزار قابل طراحی هستند. هنگام طراحی سازه‌های بتنی و فولادی در ایتبس، کلیه‌ی ضوابط طراحی لرزه‌ای ساختمان‌ها در نظر گرفته می‌شوند. به‌گونه‌ای که ساختمان‌های بتنی، براساس ضوابط شکل‌پذیری عادی، متوسط و ویژه طراحی می‌شوند. طراحی سازه‌های فولادی هم، براساس ضوابط قاب‌های خمشی عادی و ویژه و سیستم‌های مهاربندی واگرا و همگرا صورت می‌گیرد.

نکات اولیه‌ی طراحی سازه در نرم‌افزار ایتبس – ETABS

نرم‌افزار ایتبس – ETABS با تقسیم سازه به المان‌های کوچک‌تر آن را تحلیل می‌کند. به این رویکرد تحلیلی Final Element گفته می‌شود. در ETABS دو نوع المان میله‌ای (Frame) و پوسته‌ای (Shell) به‌کار می‌روند. از از المان‌های میله‌ی برای مدل کردن تیر، ستون و بادبند و از المان‌های پوسته‌ای برای مدل کردن سقف، دیوار برش و فوندانسیون استفاده می‌شود. امکان اعمال انواع بارها در نرم‌افزار ایتبس – ETABS وجود دارد. از جمله این بارها می‌توان به بار مرده (Dead Load)، بار زنده (Live Load)، بار زلزله (Earth Quake) و بار باد (Wind) اشاره کرد.
از ابزار Grid Line برای شطرنجی کردن خطوط صفحه اسفاده می‌شود. به Primary Gridline گریدلاین اصلی، Secondary Gridline گریدلاین فرعی و Splice Point نقطه‌ی قطع می‌گوییم. از نقطه‌ی قطع برای مدل کردن ورق وصله‌ی ستون‌ها استفاده می‌شود. در طراحی ستون می‌توان از گزینه‌های Reshape، Frame و Create Lone به‌ترتیب برای تغییر شکل، ترسیم المان‌های تیر و ستون و ترسیم سریع المان‌های Frame استفاده کرد. در طراحی تیرهای فرعی می‌توان با استفاده از پنجره‌ی شناور دو فاکتور مهم تعداد و فاصله‌ی بین تیرها را تنظیم کرد. برای پاک کردن یک المان در نرم‌افزار ایتبس – ETABS باید خود المان انتخاب شود، نه گره‌های دو سر آن.

ویژگیهای نرم افزارEtabs

نرم افزار ایتبس مانند هر نرم افزار دیگری خصوصیاتی دارد که میتوان آنرا از برنامه های همرده خود متمایز کند، در ذیل به شماری از آنها میپردازیم:

ورودی و ویرایش گرافیکی برای تولید مدل آسان و سریع
سیستمهای مختصات چند گانه اعم از مختصات خطی یا کروی
طراحی دیوارهای برشی
نسل سوم مدل از طریق نمایش ها و ارتفاعات طرح
تولید مدل سریع با استفاده از مفهوم داستان های مشابه
ویرایش آسان از طریق حرکت، ادغام، آینه و کپی دستورات
ایجاد سریع شی با یک کلیک ماوس
محاسبه خودکار جرم و مرکز جرم
چندین پنجره مشاهده
نمایش سه بعدی با قابلیت زوم از مدل، نمایش طرح، نمایش ارتفاع، نمایش توسعه ارتفاع، نمایش سفارشی تعریف شده توسط کاربر
ورودی گرافیکی مقطع عرضی هر شکل هندسی
انتقال بارهای ثقلی از کف‌ها به تیرها
انتقال بارهای ثقلی از کف‌ها به تیرها
کپی و چسباندن هندسه یک مدل به صفحات گسترده
استخراج فایل ها با پسوند .dxf
تحلیل بار متحرک کامیون و برای پلها

آموزش ETABS :

این محصول پک کامل آموزشی ETABS است که از صفر تا 100 ETABS را به شما آموزش خواهد داد.

 

فروشگاه وبسایت

اینستاگرام مستر مهندس

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش ETABS”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.