منوی دسته بندی
حراج!

آموزش DIALux

تومان45,000

این محصول پک کامل آموزشی DIALux است که از صفر تا 100 DIALux را به شما آموزش خواهد داد.

توضیحات

آموزش DIALux :

DIALux از نام‌آشناترین نرم‌افزارهای طراحی سیستم روشنایی و نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی ساختمان محسوب می‌شود.
اساس طراحی‌ها در این نرم‌افزار، بر پایه‌ی روش‌های پیشنهادی مؤسسه‌ی آلمانی استاندارد DIN است.

نرم‌افزار دیالوکس قادر به نورپردازی فضاهایی هم‌چون فضای داخلی ساختمان، نمای خارجی، معابر، فضای سبز و … است.
این نرم‌افزار کتابخانه‌ای قدرتمند شامل المان‌هایی هم‌چون دیوارهای آجری، شیشه‌ای، در و پنجره، لوازم منزل و … در خود دارد.
با استفاده از این کتابخانه کاربر قادر به هرچه طبیعی‌تر جلوه دادن مدل‌سازی‌های خود خواهدبود.
از توانایی‌های دیالوکس می‌توان به امکان Import و Export فایل‌های اتوکد با پسوند DWG و فایل‌های ۳DMAX اشاره کرد.
در این نرم‌افزار شبیه‌سازی دو و سه‌بعدی پروژه و اجزای آن پیش از اجرا امکان‌پذیر است.

دیالوکس قادر است با وارد کردن پارامترهایی هم‌چون ابعاد، رنگ و منابع نور موجود، روشنایی موردنیاز محیط را محاسبه کند.
کاربر می‌تواند با استفاده از این نرم‌افزار تعداد، قدرت و بهترین محل قرار دادن لامپ‌ها را تشخیص دهد.
در دیالوکس شدت روشنایی محاسبه و خیرگی تاآن‌جاکه موجب آزار و خستگی چشم نشود تعیین می‌گردد.
انتخاب مناسب‌ترین نور و رنگ برای محیط مدل‌سازی شده و تخمین میزان تجهیزات نورپردازی موردنیاز از دیگر قابلیت‌های دیالوکس است.

واسطه‌ی کاربر در نرم‌افزار دیالوکس – DIALux
واسطه‌ی کاربر در نرم‌افزار دیالوکس – DIALux از چهار محیط کار اصلی تشکیل شده است. این چهار محیط پنجره‌ی CAD، درخت پروژه، راهنما و کنترل‌کننده را شامل می‌شوند. در ادامه به معرفی مختصر هرکدام از این چهار محیط می‌پردازیم.

• پنجره‌ی CAD
از طریق پنجره‌ی CAD در نرم‌افزار دیالوکس – DIALux کاربران می‌توانند به نماهای 3D، نقشه‌ی مسطحه و نماهای متقابل و پهلو نیز دسترسی داشته باشند. کاربران به‌راحتی می‌توانند عملیات Rotate، Zoom، Move و Roam را با استفاده از موس در پنجره‌ی CAD انجام دهند. همچنین امکان مقیاس‌گذاری و جابه‌جایی اشیا نیز در این پنجره وجود دارد.

• درخت پروژه
کاربران از طریق درخت پروژه می‌توانند به‌راحتی به المان‌های مختلف به‌کار رفته در پروژه دسترسی داشته باشند. با انتخاب هر کدام از المان‌ها و کلیک‌چپ کردن رویشان می‌توان ویژگی‌های آن‌ها را بخش Inspector مشاهده و در صورت نیاز آن‌ها را اصلاح نمود. کلیک‌راست روی هر المان نیز منوی Context مربوط به آن المان را در فضای نرم‌افزار بازمی‌کند. کاربران می‌توانند با کلیک روی تب Output در درخت پروژه به درخت خروجی نرم‌افزار دیالوکس – DIALux دسترسی پیدا کنند. خروجی‌های با تیک قرمز در درخت خروجی بی‌واسطه و خروجی‌های بدون تیک قرمز تنها پس از انجام محاسبات در دسترس خواهند بود.

• راهنما
بخش راهنما به‌عنوان ریسمان اتصال‌دهنده‌ی نرم‌افزار دیالوکس – DIALux به کاربران کمک می‌کنند تا به‌سرعت به هدف مدنظر خود دسترسی پیدا کنند. برای این منظور کافی است کاربران روی آیکون تعبیه‌شده در بخش راهنما کلیک کنند تا گزینه‌های مرتبط با آن پدیدار شود. مثلآً کلیک روی آیکون Position Luminaires از این بخش باعث می‌شود تا کلیه‌ی گزینه‌هایی که برای وارد کردن روشنایی‌ها به‌کار می‌روند در سمت راست آیکون ظاهر گردد و در اختیار کاربر قرار بگیرد.
• بخش کنترل‌کننده
کاربران از بخش کنترل‌کننده می‌توانند به‌راحتی ویژگی‌های هر شیء انتخاب‌شده‌ از پنجره‌ی CAD یا درخت پروژه را مشاهده کنند. در عین حال امکان تغییر خواص مرتبط با هر کدام از اشیای انتخاب‌شده نیز وجود دارد. مثلاً با استفاده از تب Room Surface از این بخش می‌توان به تغییر و تنظیم خواص ضریب انعکاس پرداخت. از طریق این تب ضریب انعکاس همه‌ی دیوارها با هم تغییر می‌کند. برای تغییر ضریب انعکاس یک دیوار خاص باید دیوار آن متناظر آن را انتخاب و سپس از بخش کنترل‌کننده به تغییر خواص آن پرداخت. یا مثلاً از طریق Property Page می‌توان با کلیک روی ستون مختصات و انتخاب گزینه‌هایی نظیر Insert Coordinates یا Delete Coordinates به مختصات ثانویه‌ی اتاق اضافه کرد یا یکی از آن‌ها را حذف نمود.

مقایسه‌ی DIALux و DIALux Evo
کمپانی DIAL نرم‌افزار DIALux Evo را از سال ۲۰۱۲ به‌منظور کاهش زمان رندرینگ و افزایش سرعت DIALux منتشر کرد.
با وجود حجم بیشتر این نسخه، گرافیک و سرعت بالاترش نسبت به دیالوکس، از مزایای آن به‌شمار می‌آید.
از دیالوکس‌اوو بیشتر در طراحی مکان‌هایی با نیاز به درج جزییات بیشتر استفاده می‌شود.
در این نسخه امکان وارد کردن جزییاتی هم‌چون میزوصندلی، رنگ‌های مختلف، سرامیک و کاشی، کاغذدیواری و … وجود دارد. اعمال این جزییات به طبیعی‌تر شدن مدل‌سازی‌ها کمک شایانی می‌کند.
طراحی یک‌جای کل ساختمان، نورپردازی و روشنایی فضاهای داخلی و خارجی آن هم از دیگر قابلیت‌های این نسخه است. نرم‌افزار دیالوکس نسبت به

اوو از CPU، RAM و گرافیک سیستم کمتر استفاده می‌کند اما سرعت و دقت کمتری دارد.
طراحی روشنایی و نورپردازی در روز، روشنایی خیابان و روشنایی اضطراری از قابلیت‌هایی است که دیالوکس‌اوو از آن‌ها محروم است. محاسبات پیچیده‌ی مکان‌های بزرگی هم‌چون کارخانه‌ها، سالن‌های ورزشی و گالری‌های هنری هم از همین قابلیت‌ها است.

آموزش DIALux :

این محصول پک کامل آموزشی DIALux است که از صفر تا 100 DIALux را به شما آموزش خواهد داد.

 

فروشگاه وبسایت

اینستاگرام مستر مهندس

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش DIALux”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.